Wczytuję dane...
Model: EPG500w
Gwarancja: 24 miesiące
Realizacja zamówienia: 3 tygodni
Wysyłka: Wysyłka gratis!
Producent: greensail

Nowoczesny wydajny energooszczędny

 

Grzejnik serii EPG zużywa nawet ponad 1/4 energii elektrycznej mniej w porównaniu do grzejników elektrycznych dostępnych obecnie na rynku, przy namacalnych efektach grzewczych.

Jest doskonały jako dodatkowe źródło ciepła bądź jako składnik ogrzewania systemowego przeznaczonego jako podstawowe źródło do ogrzewania domu, mieszkania.

Łatwy w montażu. W zestawie uchwyty ścienne.

Zasada oddawania ciepła jest porównywalna do zasady przekazywania ciepła przez grzejniki stosowane w systemach ogrzewania centralnego, pracujące dzięki gorącej wodzie znajdującej się wewnątrz.

Przy dobrze ocieplonym budynku koszt korzystania z rozwiązania systemowego technicznego i operacyjnego przy wykorzystaniu naszych EPG nie przekroczy kosztów ogrzewania domu przy zastosowaniu ogrzewania centralnego z piecem gazowym.

Produkt przeznaczony jest do stałego mocowania na ścianie (w zestawie uchwyty) bądź jako urządzenie przenośne- na podstawkach.

Ekologiczny: w grzejniku wyeliminowano wykorzystanie wody! Wewnątrz grzejnika znajduje się obojętna dla środowiska mieszanka gazów, które skraplają się przy wyłączeniu i ostygnięciu grzejnika poniżej 22 st. C. Niska temperatura wrzenia powstałej substancji i jej zmiana w stan lotny oddający nadmiar ciepła poprzez panel grzewczy jest właśnie podstawą efektywności pracy EPG!

Grzejniki EPG eliminują: potrzebę wykonania przyłącza gazowego, a w tym potrzebę dokumentacji przyłącza i związanych z tym opłat. Potrzebę wykonania wewnętrznej instalacji c.o., a w tym koszty materiałów i robocizny, koszty zakupu, montażu, przyłączenia pieca grzewczego.

Zaoszczędzone środki finansowe można w ten sposób przeznaczyć na zakup odnawialnych źródeł energii, a przy skorzystaniu z dotacji na OZE – czyste oszczędności na etapie instalacji, a następnie na etapie eksploatacji. Przy powyższych założeniach do zasilania grzejników dla domu o powierzchni ok. 180 m kw. wystarczy instalacja fotovoltaiczna o mocy 5,5 kWp.

Grzejniki EPG dostępne są we wszystkich kolorach z palety kolorystycznej RAL.

 

Technologia i zasada działania

 

 

Obniżenie poboru prądu zapewniają zjawiska termodynamiczne zachodzące wewnątrz układu grzewczego urządzenia w warunkach podciśnienia. Przemiany fazowe czynnika roboczego kształtują wiry Taylora-Greena i Komórki Bénarda. Sprawiają one  natychmiastowy odbiór temperatury z grzałki i rozprowadzenie ciepła wewnątrz układu wraz z oddaniem go na zewnątrz. Wykorzystanie powyższych zjawisk fizycznych umożliwia nagrzanie Elektrycznego Panela w czasie około 3 minut. Maksymalna temperatura powierzchni elektrycznego panelu grzewczego dochodzi do 80 st. C. Dodatkowo wykorzystane procesy termodynamiczne pozwalają utrzymać sprawność energetyczną praktycznie nieosiągalną dla innych grzejników.

 

Ogólna zasada pracy:

  • wykorzystanie energii przemiany fazowej ciecz-gaz;
  • początek wrzenia - w temperaturze 22 stopni Celsjusza;
  • przekształcenie się płynu z cieczy do stanu gazu;
  • równomierny i szybki rozdział gazu w całej objętości, co ułatwia kondensację na wewnętrznej powierzchni i transfer energii, a tym samym umożliwia szybkie nagrzewanie grzejnika.

 

Działanie elektrycznego panelu grzewczego  opiera się na technologii ruchu gazu w próżni. Kształt i konstrukcja urządzenia zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zachodzące procesy zapewniały wyjątkowo wysokie prędkości wymiany ciepła, a co za tym idzie - podnosiły wydajność grzejnika.

Podczas pracy z grzejnikami starych technologii, wykorzystujących płynny czynnik nośny następuje normalny kontaktowy transfer energii z elementu grzejnego do czynnika nośnego i nie zachodzą żadne inne procesy fizykochemiczne, które mogłyby wytworzyć dodatkową moc cieplną.

Dzięki budowie elektrycznego panelu grzewczego  i specjalnego nośnika, a także dodatkowym procesom fizykochemicznym zachodzącym z cieczą w próżni, można uzyskać znacznie więcej energii cieplnej niż w przypadku innych podgrzewaczy płynnych, przy tym samym koszcie energii elektrycznej.

Po podgrzaniu do temperatury zapewniającej komfort przebywania w użytkowanym pomieszczeniu, grzejnik jest w stanie utrzymać oczekiwaną temperaturę, zużywając mniej niż połowę swojej mocy znamionowej i automatycznie dostosowuje swój czas pracy do jej utrzymania.

 

Sterowniki

 

W grzejnikach do ustawienia i utrzymania pożądanej temperatury, włączania oraz wyłączania można wykorzystać jeden z 3 sterowników:

- Sterownik mechaniczny – umożliwia proste ustawienia manualne,

- Sterownik elektroniczny – umożliwia zaawansowane ustawienia manualne,

- Sterownik WI-FI - umożliwia zdalne ustawiania oczekiwanej temperatury w pomieszczeniu za pomocą urządzeń mobilnych,

 

EPG:

 

- można dowolnie konfigurować w zależności od wielkości pomieszczenia,

- można ustawić w różnych częściach pomieszczeniach, aby osiągnąć jak najlepszy efekt grzewczy,

- po zainstalowaniu można bez większych problemów przenieść i zamontować w innym miejscu pomieszczenia,

- zużywa stosunkowo mało prądu

- daje doskonały efekt zużycia prądu do efektów grzewczych

- posiada 2 letnia gwarancję

- nie wymaga dostosowania instalacji elektrycznej.

 

Podstawowe dane techniczne:

Model

EPG 500

Wymiary

(dł. x wys. x głęb.)

608x560x60 mm

Waga

17 kg

Moc

500 W

Optymalna wydajność dla powierzchni

Do 15 m²

Zużycie prądu (optymalne)

 

230 Wh

Polecamy